SIKÇA SORULAN SORULAR (S.S.S)

Lebron® bütün saç tipleri için uygun mudur?

Evet. Lebron® Her saç tipine uygundur ve Lebron®'u herkes rahatlıkla kullanabilir. Erkekler ve bayanlar için hızlı renklendirme sağlayan bir üründür. Saçların yanı sıra kaşlarda erkeklerde sakal ve bıyıklarda da güvenle kullanabilirsiniz.


Lebron® sadece beyazları kapatmak için mi kullanılır?

Hayır. Beyazlarınızı kapatmak, dip boyası yapmak için kullanabileceğiniz gibi saçlarınızın rengini değiştirmek için de kullanabilirsiniz.


Lebron®'u boyalı saçım için kullanabilir miyim?

Evet. Boyalı boyasız tüm saçlarda kullanılabilir. Ancak saçlarınızın mevcut renginden daha açık tonlarda bir renk tercih edilecek ise açıcı kullanılması gerekir. Lebron Şampuanı istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi yoktur.


Saçlarım siyah. Diğer renklerden kullanırsam saçlarım kullandığım rengi alır mı?

Koyu renk saçların açık renge dönüştürülmesi için öncesinden açıcı kullanılması gerekmektedir. Ancak açıcı kullanarak daha açık tona rengi uygulayabilirsiniz. Açık renkten koyu renge geçişte herhangi bir sorun yoktur. Sarı renkli şampuanı kullanarak her uygulamada saçlarınızın tonunu açabilirsiniz.


Hangi sıklıkta kullanmalıyım?

Lebron Renklendirici şaç şampuanının tekrar kullanım süresi uygulama süresine ve saçlarınızın yapısına göre farklılık gösterebilir. Siyah renkte 5 dakika ve renklilerde 10 dakika uygulama süresi vardır. Bu sürelerde kullanıldığında 20 günlük tekrarlama süresi yeterlidir. Uygulama süresini +5 dakika uzatmanız durumunda 4 haftaya kadar etkilidir. Saçlarınızın çabuk uzaması sebebiyle alttan gelen beyazların sizi rahatsız ettiği zamanlarda süreden bağımsız olarak kullanabilirsiniz.


Uzun süreli kullanımla beyazlardan tamamen kurtulabilir miyim?

Saçlardaki beyazlamanın sebebi aslında saçın rengini kaybetmesinden başka bir şey değildir. Yani, saçlarımız beyaz renk almaz, yalnızca rengini kaybeder. Gözümüze, saçımıza, cildimize renk veren melanin pigmentinin azalmasıyla ya da sentezinin yavaşlamasıyla ilişkilidir.


Yaşlandıkça melanini bir arada tutan sıvı kaybolur, böylelikle boya pigmentleri tutunamaz hale gelir. Saçlar da rengini kaybederek beyazlaşır. Bu tamamen fizyolojiktir. Hiçbir ürün melanin pigmentini bir arada tutacak sıvıyı vücudumuzun tekrar üretmesini sağlamaya yönelik değildir. Bu vasıflarda bir ürün piyasada bulunma-maktadır.


Lebron %100 güvenli midir?

Lebron renklendirici saç şampuanı doğal bileşenler içermektedir ve vücuda zararlı maddeler içermemektedir. Bütün testlerden geçmiş ve Ürün güvenlik bilgi dosyası Sağlık Bakanlığına ibraz edilmiştir. . Lebron Renklendirici saç şampuanı gerekli mikrobiyolojik analizlerin ve dermatolojik testlerin tamamından başarıyla geçmiştir. İnsan sağlığına zararlı herhangi bir bulguya rastlanmamıştır.


Niçin eldiven kullanmalıyım? Hijyen için eldiven şart mıdır?

Lebron Renklendirici saç şampuanı tamamen hijyen bir üründür. Şampuan 2 ayrı üründen oluşmaktadır.Bunlar colorant (renklendirici) ve Developer (geliştirici) dir. İçerdiği renklendirici deri üzerinde tutunmaz. Kullanım esnasında deride oluşan hafif lekeler yıkamayla gider. Ancak yapısı gereği ellerimiz farklıdır. Eldiven kullanılmadığında ellerimizdeki ve parmaklarımızdaki yivler arasına sirayet eden renklendirici ellerimizin de boyanmasına sebep olur. Yivlerin temizlenmesi zor olduğundan etkisi 1-2 gün devam eder. Bu olumsuz durumla karşılaşmamak için eldiven kullanılmasını tavsiye ediyoruz.


25 ml ürün yeterli mi?

Kullanılması geren ürün miktarı saçlarınızın uzunluğuna ve beyaz oranına göre değişmektedir. Eğer sadece dip boyası olarak kullanılacak ise veya saçlar kısa (ense hizası) ise 25 ml deneme ürünü yeterli olmaktadır.


Saçlar omuz hizasında veya çok gür ve %70 üstü beyazlara sahipseniz 50 ml kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Daha uzun saçlar için 75 ml ürün yeterli olmaktadır.


Beyaz kapatmaktan farklı olarak saçlarınızı rengini yenilemek istiyorsanız 50 ila 75 ml (saç uzunluğuna göre) kullanmanızı tavsiye ederiz.


 

Ad Soyad 

Telefon